יום שלישי, 28 באוגוסט 2018

מהו LSD

LSD טריפים, קרטונים, אסיד ובול.
LSD או בשמותיו האחרים טריפ, אסיד, קרטון ובול הינו סם הזייתי שניתן לצרוך אותו במגוון דרכים כאשר הדרך המועדפת היא אורלית. הוא מגיע במגוון צורות כגון: נוזל, כדורים, קוביות סוכר ובול. הוא מיוצר במעבדות לא חוקיות בצורת גבישים שמומרים לנוזל להפצה. אין לו צבע או ריח והטעם שלו מריר, את הנוזל מטפטפים על הבולים, קוביות סוכר ואפשרות נוספת היא לטפטף טיפות ישר לתוך הפה (1-3 טיפות). הכמות הנדרשת היא בערך בין 100-200 מיקרו-גרם.                         
כמעט ולא קיים בספרות ראיות ללקיחת מנת יתר ב LSD יחד עם זאת קיים פוטנציאל למשתמש לחוות טריפ רע שנובע ממספר סיבות. למרות שקשה לקבוע מה גורם לטריפ רע ישנם ראיות לכך שחוויות לא טובות לפני השימוש או מצב רגשי לא טוב עלול להוביל לטריפ רע בנוסף האווירה והחברה איתה לוקחים את הסם יכולים לקבוע את החוויה למשל: משתמש שלוקח טריפ עם חברים טובים בחדר עם נרות וריחות נעימים רוב הסיכויים שהוא יחווה טריפ טוב ללא סיבוכים מנגד אדם שלוקח טריפ לבד במסיבת טראנס ואין לו ניסיון בסם עלול לחוות טריפ רע.
טריפ רע הוא מצב שבו המשתמש מתנסה בחוויה רעה וכול מה שהוא רוצה זה שהטריפ יגמר. מצב זה גורם להתקף חרדה, פאניקה ובילבול. לפעמים המשתמש פוחד שהוא מעבד אחיזה במציאות והטריפ עצמו גדול אליו והחוויה עוצמתית מידי בשבילו. רבות נאמר על טריפים רעים כול משתמש והחוויה והסיפור שלו. הדרך הטובה ביותר לעזור למשתמש שחווה טריפ רע היא לקחת אותו הצידה למקום שקט ומועט בגירויים ולהרגיע אותו (בחרתי לא לכתוב על הדרכים השונות שאפשר להרגיע אדם שחווה טריפ רע. אתמקד בזה בפוסט אחר).
החוויה שהמשתמש חווה היא חוויה עוצמתית שמתוארת כחוויה חוץ גופית, מימד הזמן נעלם, ישנם משתמשים שרואים צלילים שבאים לידי ביטוי בצבעים, אפקט הקיר הנושם שבו הקירות זזים ורגישות יתר למגע , אובדן האגו ותחושת האני. עצמים משנים צורות ומתמזגים אחד לשני, הצבעים בוהקים והצלילים חדים. ישנם משתמשים שמבדילים בינם לבין העולם החיצוני מה שמאפשר להם להסתכל על עצמם ועל חייהם מהצד. בשימוש במינונים גדולים יותר ישנה תחושה של עכבישים שמטיילים על הגוף, שמיעת קולות שלא קיימים וראיית אנשים חפצים שלא קיימים.
אורך הטריפ נע בין 8-12 שעות כאשר הוא מתחיל לפעול אחרי כ 30-60 דקות מרגע לקיחת הסם.
השלכות: ישנם השלכות בריאותיות שנובעות מחוסר שיפוט נכון שמוביל לתאונות בזמן השימוש. בנוסף עקב העוצמה של הסם המשתמש יכול לחוות שינויים רגשים וקוגניטיביים. ישנם ראיות לכך שהשימוש בסם עלול לגרום לסכיזופרניה או מחלות נפש אחרות אצל משתמשים שנמצאים בסיכון או שקיים הפוטנציאל אצלם להתפרצות הפרעה נפשית או רגשית.
אין תלות פיזית בסם אבל אפשר לפתח תלות נפשית  ובחוויה עצמה ועם הזמן לפתח סיבולת לסם.
סימנים לזיהוי הן: אישונים מורחבים, שיח לא הגיוני, המשתמש מתאר חוויה לא מציאותית כגון אפקט העצמים הנושמים, המשתמש יכול "להיתקע" על אובייקט מסוים ולהתפעל מעצם הקיום שלו

לפרטים נוספים על הסם אתם מוזמנים לקרוא

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

מהו LSD

LSD טריפים, קרטונים, אסיד ובול. LSD או בשמותיו האחרים טריפ, אסיד, קרטון ובול הינו סם הזייתי שניתן לצרוך אותו במגוון דרכים כאשר הדרך המ...

כך מתחיל